Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu
Prof. Dr. Kürşat Bozkurt Blog
 • İğneli Varis Tedavisi - Skleroterapi Tedavi
  İğneli Varis Tedavisi - Skleroterapi Tedavi
  07.02.2018
  28
 • Bacakta Kılcal Damar Çatlaması
  Bacakta Kılcal Damar Çatlaması
  02.02.2018
  36
 • Varis Neden Oluşur?
  Varis Neden Oluşur?
  29.01.2018
  31
 • Varis Tedavisi
  Varis Tedavisi
  11.01.2018
  11
 • Varis Tedavisi Fiyatları 2018
  Varis Tedavisi Fiyatları 2018
  08.01.2018
  31
 • Varis Tedavisi Seçenekleri
  Varis Tedavisi Seçenekleri
  02.01.2018
  21

Lazerli Varis Tedavisi

Lazer Varis Tedavisi - Varis.Net Varis tedavisi dahilinde lazerli tedavi seçeneği, son 5 yılda son derece popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Cilde dışarıdan verilen lazer ışınları aracılığıyla çapı 1 mm altında olan toplardamar genişlemesi problemleri yok edilebilmektedir. Daha geniş boyutlarda olan toplardamarlar cilt dışından lazer tekniği ile tedavi edilememektedir. Damarı kapatma maksadıyla yapılan girişimde verilen yüksek enerji ile ciltte yanıklar, renk değişiklikleri oluşabilmektedir.

Günümüz dünyasında en popüler tedavi tekniklerinden olan varislerin içten lazerle kapatılması son derece yaygın bir işlemdir. Lokal anestezi desteğiyle işlem esnasında ince bir iğne yardımıyla damarın içine girilmektedir. Sonrasında Doppler ultrason desteği ile tel damar içinde uygun noktaya yerleştirilmektedir. Sonrasında lazer ışığını damarın duvarına verecek olan ince tüp damar dahilinde ilerletilmektedir. Final aşamasında lazer kaynağı çalıştırılır, kontrollü bir biçimde damarın içten tıkanması sağlanmaktadır. Belirttiğimiz bu tekniğin pek çok yararı bulunmaktadır. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika – 1 saat zaman dilimi arasında sürmektedir. 1-2 saatlik dinlenme sonrasında hasta rahatlıkla evine gidebilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinde pek çok hasta bu yöntem ile tedavi edilerek büyük başarılar sağlanmaktadır.


Varis yakınmasını yaşayan hastaların %70’lik diliminde bu teknik uygulanmaktadır. İşlemn yan etkileri yok denecek kadar azdır. Zaman zaman geçici morluklar oluşabilmektedir. Maliyet konusu işlem dahilinde dezavantaj olarak sayılabilir. İşlem sırasında kullanılan lazer tüpleri tek kullanımlıktır ve 400 dolar civarındadır.

Lazerli Varis Tedavisi - Varis.NetYöntem olarak lazere benzer biçimde gerçekleştirilen ve lokal anestezi desteğiyle damarın içten kapatılmasına yardımcı olan ses dalgaları tekniği bulunmaktadır. Bu işlem, lazer tekniğiyle aynıdır. Diğerine göre tek farkı ses dalgalarının kullanılıyor olmasıdır. İşlem sonrasında hasta kolaylıkla evine dönebilmektedir.

 • Paylaş
 • Varis Facebook
 • Varis Twitter
 • Varis Linkedin
 • Varis Google