Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu
Prof. Dr. Kürşat Bozkurt Blog
 • İğneli Varis Tedavisi - Skleroterapi Tedavi
  İğneli Varis Tedavisi - Skleroterapi Tedavi
  07.02.2018
  28
 • Bacakta Kılcal Damar Çatlaması
  Bacakta Kılcal Damar Çatlaması
  02.02.2018
  36
 • Varis Neden Oluşur?
  Varis Neden Oluşur?
  29.01.2018
  31
 • Varis Tedavisi
  Varis Tedavisi
  11.01.2018
  11
 • Varis Tedavisi Fiyatları 2018
  Varis Tedavisi Fiyatları 2018
  08.01.2018
  31
 • Varis Tedavisi Seçenekleri
  Varis Tedavisi Seçenekleri
  02.01.2018
  21

Radyofrekans Dalgaları İle Varis Tedavisi

"Radyofrekans Dalgaları İle Varis Tedavisi" yaklaşık olarak 20 mm’ye kadar olan safen damarları için lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasında toparlanma süreci ise oldukça kısa ve kolaydır. Ağrılı reflusu olan varis damarlarına diz altından iğne ile girildikten sonra, ince bir "Radio Frekansı" kateteri yerleştirilip, "Renkli Doppler" görüntü desteği ile segmental ablasyon (7cm,7F) yöntemi uygulanarak 120°C enerji verilmektedir.

Kateterin 7cm’lik bölgeye 20 saniyelik segmental ablasyon yöntemi uygulanması sonunda kurutularak kateter dışarı çıkarılmaktadır.

İşlemin uygulama zamanı bir hasta için yaklaşık olarak 30 dakika beraberinde damara girilme işleminden sonra 3.5 dakikayı geçmemektedir. Operasyondan sonra uygulamanın gerçekleştirildiği bacak bandajla sarılarak 2-3 gün boyunca damarın kapalı kalmasına destek olunur. Sonrasında ise basınçlı varis çorabı tedavisine geçilmektedir. Tedavinin seyrinde toparlanma durumu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Hastalar bir gün sonrasında normal hayatlarına geri dönebilmektedirler.

 Radyofrekans Prosedürü

Klasik Cerrahi

(Stripping) & Ligasyon

Endovenöz Laser (EVL)
Müdahaleden 48 saat sonra görülen tipik sonuçlarRadyofrekans Dalgaları İle Varis TedavisiRadyofrekans Dalgaları İle Varis TedavisiRadyofrekans Dalgaları İle Varis Tedavisi
Klasik cerrahi müdahaleye karşı randomize çalışmada kanıtlanmış avantajlarNormal aktivitelere daha çabuk dönüş ağrısız, morluk oluşumu çok az ve iyileşme sürecinde sıkıntısız dönem Rapor edilen karşılaştırmalı randomize çalışma yok
12 ay sonunda varisli damarların gözden kaybolması

Tedavi edilen bacakların

% 90’ı

Tedavi edilen bacakların

% 85’i

Bu şekilde rapor edilen bir sonuç yok.
24 saat içerisinde normal aktivitelere dönüşHastaların % 89.1’iSonuç yokHastaların % 69.8’i
Tedavi MetoduRF enerjisi direkt olarak damar duvarına uygulanmaktadır. Bu uygulama 20 milimetreye kadar olan toplardamarlara yapılmaktadır. Damar içine yerleşirilen ince RF kateteri damar duvarını 120 Santigrat derece ısıtarak damar duvarını çökertmekte ve kapama işlemini gerçekleştirmektedir. Kolajenlerin büklümlü hal alması sonucu damar duvarı kalınlaşıp kirli kanı geçirmeyecek şekilde damar duvarını kapamaktadır. Lazer enerjisi çok yüksek ısı ile kanı kaynatmaktadır. Yüksek ısı neticesinde kalan kabarcıklar kanı ısıtarak trombotik tıkanmalar üretmekte.
Müdahale sonrası morluk% 4Mevcut bilgi yok% 38
Hasta memnuniyeti

Anket yapılan hastaların

% 98’i RF yöntemini arkadaşına

  
 • Paylaş
 • Varis Facebook
 • Varis Twitter
 • Varis Linkedin
 • Varis Google